29 Mart 2010 Pazartesi

28 MART SONUDA 100 KAVANOZ BALA YANIMIZA YARDIMCI BULDUK

Hanım bizden dahada uyanık çıktı günlerdir yakarmalarım nihayetinde son buldu ve bir anlaşma yaptık hasat sonunda 100 kavanozu dilediği gibi satıp parasınıda kendisi harcayacak.nihayetinde dayanamaz o para yine bizi bulur ama bellide olmaz yani.EE iş tecrübesi olan hanımlada bedava çalışma hususunda anlaşmak zor.
Hanımın arı ile tanıştığı an ALLAHTAN sokmadı.
Nihayetinde dün öğlen sonu ancak varabildik arılığa bizim elamanla oda ilk defa arıyla tanıştı ama işin ucunda 100 kavanoz var hemde bahar balı.
Bizimkinin gözünden de bir şey kaçmıyor.
Havanın biraz rüzgarlı ve ara ara yağmur atıştırması sebebiyle hava sıcaklığı 20 derecenin üzerinde olmasına rağmen örtüyü kaldırdığım zaman arılar hücuma geçmesi bizim yeni yardımcıyıda ürkütmemek adına arıları pırkalamadan şarbetledim.
Ben şerbetle uğraşırken yardımcımda dünden kalan kek poşetlerini ve arılığı temizlemekle işe başladı ee ilk günden arı ile tanışsada fazlacana ürkütmek ii değil.ALLAH muhafaza haftaya su koyuverirse biz yine tek kalırız.

4 yorum:

 1. Sayın Hüseyin Bey:

  Arı sokmaz deyip Hanımı kandırıp temizlik yaptırıyorsunuz.

  Eğer bir arı canını yakarsa vay halinize.
  Kaçacak ter beğenin.

  YanıtlaSil
 2. 100 kavanoz bala sadece arılık temizliği mi yapıldı?

  Abi ne yaptın sen ya...

  Piyasa bu kadar yükseltilir mi?

  Biz şimdi 5 kavanoza nasıl çalıştıracağız?

  YanıtlaSil
 3. Yardımcın hayırlı olsun. İlerde işi öğrenirse senin papucun dama atılır demedi deme. Selam.

  YanıtlaSil
 4. Hüseyin Merhaba
  Eşin yardımcın olması güzel.Bu hastalık onada bulaşınca daha da kolay olur.Kursiyer gibi davran.Daha sonra senin arıcılığını da beğenmez.işin daha da kolaylaşır.
  Deneyim le sabit.
  Hoşcakal

  YanıtlaSil