26 Ocak 2011 Çarşamba

ARILARIMIZI YENİ YERLERİNE NAKLETTİK


22.01.2011 Cumartesi günü ani verdiğimiz bir kararla arılarımızı yeni yerlerine taşıdık,tabiki yine aksilikler peşimizibırakmadı sabah 07.00 arılarımızı yüklemeye başladık,saat 14,00 sıralarında ancak indirebildik.Nakliye aracımız yolda arıza yapınca başka bir nakliye aracı bulmak zorunda kaldım yani iki defa aktarma yaptık tüm bunlar yetmiyormuş gibi yeni bulduğumuz nakliye aracı toplamda 10 kovanı almayınca  aynı gün 8 kovanı kendi aracımla naklettim,pazar günü ise geride bıraktığımız iki kovanı aracımla yine naklettim.


Kolonilerimizin yeni yerleri bu yıl ara mesafeleri biraz daha yakın tuttuk,aksi halde yer almayacak.
Ani kararla arılarımızı taşıdığımız için bir çok eksiklerimiz var ve bu hafta buralarda da kar olacak inşallah önümüz hafta eksiklikleri gidereceğiz.Önümüzdeki hafta bunların altınada sepha getireceğiz.Bunlarda karalar onlarda yeni yerlerinde.
Posted by Picasa

5 yorum:

 1. Hüseyin bey,

  Yeni yeriniz hayırlı olsun.

  YanıtlaSil
 2. Sağol Kenan abi İNŞALLAH yeni sezon hepimize hayırlı olur.

  YanıtlaSil
 3. Oğul toplayacağımız yeni yerimiz burası mı?

  YanıtlaSil
 4. Halil abi geçen senede oğulları buradan toplamıştık heralde bu yılda buradan toplarız,Ah be yine bir çok oğul kaçacak keşke o tarihlerde emekli olabilseydim sahi ya abi nasılsa o tarihlerde emeklisin şu oğul toplama işine bir el atsan %50 kırışırız.

  YanıtlaSil
 5. Yeni yeriniz hayırlı olsun.

  YanıtlaSil